Prostownice

Prostownice fryzjerskie – profesjonalne produkty, które wyróżniają się niezawodnym działaniem

W ostatnim czasie prostownice fryzjerskie zaczęły cieszyć się coraz większą popularnością. Łatwość ich użycia oraz możliwość uzyskania szybkich i trwałych efektów sprawiły, że stały się jednym z najważniejszych urządzeń pomagających w modelowaniu fryzury. Na przestrzeni kilkunastu lat przeszły też bardzo dużo zmian, dzięki którym obecnie wyróżniają się bezpieczniejszym działaniem i większą funkcjonalnością. Oferujemy profesjonalne prostownice przeznaczone dla fryzjerów oraz do użytku domowego. Dzięki nim stylizacja włosów zajmuje mniej czasu, a także pozwala cieszyć się pięknymi rezultatami.

Czytaj więcej

O czym warto pamiętać, decydując się na zakup profesjonalnej prostownicy?

Jeszcze kilka lat temu bardzo dużym problemem używania prostownic był fakt, że tego typu urządzenia niszczyły włosy. Osoby, które regularnie z nich korzystały, często zwracały uwagę na to, że stan ich włosów ciągle się pogarsza – prostownica do włosów powodowała rozdwojone końcówki, większą łamliwość czy kruszenie. Z tego powodu producenci produktów przeznaczonych do modelowania włosów zaczęli szukać coraz to nowszych rozwiązań, które wyróżniałyby się większym bezpieczeństwem. Po pewnym czasie na rynku pojawiały się prostownice nieniszczące włosów, które dzięki specjalnym powłokom dodatkowo chronią włosy przed uszkodzeniami.

Wybierając idealną prostownicę do salonu fryzjerskiego lub do prywatnego użytku, warto zwrócić uwagę na to, z jakich materiałów jest wykonana oraz na specjalne powłoki i płytki, które chronią włosy przed zniszczeniem. Wysokiej jakości prostownica fryzjerska zapewni nam szybkie efekty modelowania włosów, a także odpowiednie zabezpieczenie ich łusek. Obecnie na rynku możemy znaleźć kilka różnych rodzajów płytek, a każda z nich cechuje się nieco innym działaniem:

- płytki teflonowe – są jednymi z pierwszych płytek wykorzystywanych do produkcji takich produktów jak prostownica do włosów. Sprawiają, że włosy nie przywierają do urządzenia, ale niestety nie chronią ich zbyt dobrze przed ewentualnymi uszkodzeniami i szkodliwym działaniem temperatury. Z tego powodu w przypadku płytek teflonowych często stosuje się dodatkowe powłoki (na przykład ceramiczne lub diamentowe), które pełnią funkcję niezbędnego zabezpieczenia,

- płytki ceramiczne – bardzo często pojawiają się w takich urządzeniach jak profesjonalne prostownice, ponieważ dzięki śliskiej powłoce przyspieszają modelowanie fryzury i osiągają taką samą temperaturę na całej swojej powierzchni, co zmniejsza ryzyko spalenia włosów. Wyróżniają się również lepszą wytrzymałością niż płytki teflonowe,

- płytki tytanowe – tytanowe prostownice fryzjerskie są niezwykle odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, takie jak na przykład zarysowania. Nagrzewają się równomiernie i nie podobnie jak płytki ceramiczne przyspieszają zabieg za sprawą śliskiej powłoki. Dzięki zachwycającej skuteczności sprawdzą się zarówno podczas modelowania włosów cienkich. jak i grubych,

- płytki diamentowe i jonizujące – prostownice nieniszczące włosów często wykonuje się z płytek lub powłok diamentowych czy jonizujących. Mimo że są to dosyć nowoczesne rozwiązania, zyskały już uznanie wśród wielu fryzjerów oraz ich klientów. Jony ujemne wytwarzane przez taką prostownicę wygładzają włosy i zapobiegają puszeniu się. Ponadto wspomniane płytki chronią przed działaniem zbyt wysokiej temperatury.

Jaki zakres temperatur powinna mieć dobra prostownica fryzjerska?

Prostownice fryzjerskie często muszą podołać stylizacji włosów o różnej budowie i grubości. Z tego powodu ich wybór staje się dużo trudniejszy niż znalezienie urządzenia dopasowanego do potrzeb pojedynczej osoby. Z myślą o salonach fryzjerskich, które każdego dnia obsługują wielu klientów, postanowiliśmy stworzyć ofertę bogatą w profesjonalne prostownice. Dzięki temu bez trudu można wybrać urządzenia charakteryzujące się bardzo dużym zakresem temperatur, bezpiecznymi dla włosów powłokami oraz praktycznymi funkcjami, które ułatwiają codzienne użytkowanie.

Prostownice nieniszczące włosów to nie tylko te modele, które mają specjalne powłoki, ale również urządzenia zapewniające bardzo dobry efekt przy użyciu niskiej temperatury. Ranking prostownic jako flagowe sprzęty wskazuje między innymi takich producentów jak Ga.Ma, Fox, Valera czy Babyliss, których produkty także znajdują się w naszej ofercie. Warto przy tym wspomnieć, że ustawienie odpowiedniej temperatury w wielu przypadkach zależy od grubości włosów i ich skrętu. Bardzo mocno kręcone włosy, które ponadto nie należą do najcieńszych, wymagają temperatury prostowania wynoszącej nawet 220 stopni. Dlatego dobrym rozwiązaniem będzie prostownica fryzjerska z dobrej jakości płytkami, które umożliwią szybsze uzyskanie wymarzonego efektu.

Najbardziej przydatne funkcje prostownicy fryzjerskiej – ranking urządzeń pod względem funkcjonalności

Nowoczesna prostownica do włosów wyróżnia się wykorzystaniem coraz to nowocześniejszych technologii, spośród których często trudno wybrać najbardziej potrzebne funkcje. Dlatego odpowiednio zaplanowany ranking tych urządzeń okazuje się niezwykle przydatną wskazówką, która pomaga znaleźć idealny model prostownicy i wybrać spośród takich cech jak jonizacja, generator ozonu, automatyczne wyłączanie czy technologia nagrzewania. Aby ułatwić naszym klientom podjęcie właściwej decyzji, postanowiliśmy stworzyć krótki ranking najciekawszych funkcji:

- długi kabel – wbrew pozorom długość kabla od prostownicy to jedna z najważniejszych kwestii, które warto wziąć pod uwagę podczas zakupów. Im większa długość, tym bardziej komfortowa praca z urządzeniem,

- nienagrzewająca się obudowa – niektóre modele prostownic bardzo nagrzewają się podczas ich dłuższego używania. Podobnie jak w przypadku długości przewodu dobrze jest wybrać urządzenie o dobrej izolacji i zwiększyć wygodę podczas modelowania włosów,

- generator jonów – to prawda, że jony pomagają okiełznać fryzurę i dodają włosom gładkości oraz elegancji. Z tego powodu funkcja jonizacji cieszy się dużą popularnością już od wielu lat, a także jest chętnie wykorzystywana w salonach fryzjerskich na całym świecie.

Profesjonalna prostownica fryzjerska wyróżnia się jeszcze wieloma innymi funkcjami, które ułatwiają codzienną pracę z urządzeniem. Warto jednak wiedzieć, na jakie podstawowe cechy zwrócić uwagę podczas wyboru najlepszego modelu.

Prostownice

Jest 35 produktów.

Pokazano 1-24 z 35 pozycji

Aktywne filtry