Lokówki

Lokówki fryzjerskie – nowoczesne technologie, które umożliwiają wykonane trwałych fal i loków

Profesjonalne lokówki do włosów to jedne z tych urządzeń, które cieszą się niesłabnącą popularnością od wielu lat, zarówno wśród najlepszych fryzjerów, jak i prywatnych użytkowników. Dobrze dobrana lokówka pozwala nie tylko na szybkie uzyskanie upragnionych loków czy fal, ale też na stworzenie fryzury, która przetrwa w nienaruszonym stanie wiele godzin. Jako że lokówki fryzjerskie często są wykorzystywane podczas różnych ważnych wyjść, takich jak eleganckie kolacje, przyjęcia, wesela czy delegacje, powinny zapewnić nam skręt wyróżniający się nienaganną trwałością. Dlatego oferujemy produkty znanych i docenianych producentów, którzy zajmują pierwsze miejsca, jeśli chodzi o ranking urządzeń do stylizacji włosów, takich jak Ga.Ma, BaByliis, Hot Tools Professional czy Valera. Coraz większym uznaniem cieszą się również lokówki do włosów marki Toni&Guy, które wyróżniają się wysoką jakością wykonania i niezawodnością.

Czytaj więcej

Profesjonalne lokówki do włosów, które warto mieć w swoim salonie

Lokówki fryzjerskie bardzo dobrze sprawdzają się podczas układania fryzury jako jeden z ostatnich etapów modelowania całych włosów. Warto przy tym pamiętać, że różne rodzaje tego typu urządzeń umożliwiają stworzenie całkiem odmiennych efektów – w zależności od wybranego modelu uzyskamy duże, grubsze loki lub cieńsze pasma o mocniejszym skręcie. Coraz większą popularnością cieszą się również fale, szczególnie te, które pozwalają na ułożenie włosów w stylu „wet look”. Aby móc zaproponować klientom ciekawe i przyciągające wzrok fryzury, warto wyposażyć się w kilka podstawowych modeli lokówek, a następnie przetestować je oraz zobaczyć wszystkie niezwykłe efekty.

W ostatnim czasie coraz większym uznaniem cieszą się profesjonalne lokówki do włosów o stożkowym kształcie. Dzięki temu, że końcówka zmienia swoją średnicę, umożliwia stworzenie zarówno grubszych loków czy fal, jak i zakręcenie cienkich, pojedynczych pasm. Decydując się na stożkową lokówkę, warto jednak pamiętać, że w przypadku większości modeli nie ma ona specjalnego klipsa, który zapobiega zsuwaniu się włosów. Z tego powodu takie lokówki do włosów wymagają często nieco większej wprawy i skupienia. Poleca się również wykorzystanie specjalnej rękawiczki, która chroni dłoń przed oparzeniem.

Niesłabnącą popularnością wyróżniają się również tradycyjne lokówki fryzjerskie spiralne, które występują w różnych rozmiarach. Im większa średnica urządzenia, tym grubsze loki, które następnie można z łatwością zamienić w piękne, delikatne fale. W przypadku takich urządzeń dobrze jest również zwrócić uwagę na ich powłokę oraz zakres temperatur. Mimo że wyższa temperatura zapewnia lepszy i trwalszy efekt, bardziej niszczy strukturę włosa, dlatego warto wybrać lokówkę ze specjalną powłoką ochraniającą, na przykład ceramiczną czy diamentową. Oprócz tego należy pamiętać o specjalnym preparacie zabezpieczającym włosy przed działaniem wysokiej temperatury.

Ważne funkcje, których nie powinno zabraknąć w żadnej profesjonalnej lokówce

Wybierając lokówki do włosów, warto wziąć pod uwagę nie tylko ich rodzaj czy firmę, ale także dodatkowe funkcje, które sprawiają, że praca z takim urządzeniem staje się dużo przyjemniejsza i szybsza. Profesjonalne lokówki do włosów, które na co dzień są wykorzystywane w salonach fryzjerskich, powinny przede wszystkim wyróżniać się szybkim nagrzewaniem do ustawionej temperatury. W wielu salonach klientki lub klienci niecierpliwią się, gdy muszą czekać nawet kilka minut, aż urządzenie osiągnie odpowiedni poziom ciepła. Z tego powodu oferujemy sprawdzone lokówki fryzjerskie, które nie tylko bardzo szybko się nagrzewają, ale potrafią też utrzymać temperaturę na tym samym poziomie przez cały czas pracy. Stworzony przez fryzjerów ranking lokówek udowadnia, że proponujemy salonom sprzęt znajdujący się w ścisłej czołówce.

Odpowiednia temperatura lokówki jest niezwykle ważna, ale niestety w niektórych przypadkach zdarza się, że gorąca jest nie tylko końcówka przeznaczona do kręcenia włosów, ale też cała obudowa. Podczas dłuższego używania takiego sprzętu często okazuje się, że fryzjer musi zrobić przerwę, aby urządzenie odzyskało właściwą temperaturę. Z tego powodu nasze profesjonalne lokówki do włosów mają odpowiednie zabezpieczenia, które chronią przed takimi sytuacjami.

Niezwykle ważną funkcją lokówek jest również zdolność do samodzielnego uśpienia. Podczas trudniejszych dni w pracy fryzjera niekiedy zdarza się, że z powodu natłoku obowiązków zapomnimy o wyłączeniu któregoś z urządzeń. Funkcja automatycznego wyłączania lokówek zapobiega wielu niebezpiecznym sytuacjom, takim jak przypadkowe oparzenia czy spięcia. Ranking wskazujący najlepsze lokówki do włosów bardzo często uwzględnia modele wyposażone w tę opcję.

O czym jeszcze warto pamiętać podczas kręcenia włosów?

Niezależnie od rodzaju lokówki czy wysokości temperatury kręcenie włosów jest dla nich bardzo obciążające i często prowadzi do różnego rodzaju zniszczeń, takich jak rozdwojone końcówki, łamliwość czy przesuszenie. Z tego powodu podczas modelowania włosów bardzo ważne jest ich zabezpieczenie specjalnym preparatem termoochronnym. Ponadto warto wybrać temperaturę dopasowaną do struktury włosa – w przypadku włosów wysokoporowatych lub średnioporowatych, które są wrażliwe na różnego rodzaju uszkodzenia, dobrze sprawdzi się temperatura wynosząca około 170-180 stopni. Z kolei mniej podatne na stylizację włosy niskoporowate wymagają wyższych ustawień. Niezwykle istotne jest także zabezpieczenie loków stylizatorem oraz delikatne odgniecenie ich olejkiem, który dodatkowo ochroni końcówki.

Lokówki

Jest 18 produktów.

Pokazano 1-18 z 18 pozycji

Aktywne filtry